CNS 12563 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12563
Classified No. C6332
光纖裝置檢驗法(用相位移法測量光纖色散FOTP–169)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12563" standard !
1. If you only need this CNS12563 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12563
CNS Standard Chinese Title 光纖裝置檢驗法(用相位移法測量光纖色散FOTP–169)
CNS Standard Classified No. C6332 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/15/1989 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)