CNS 12649 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12649
Classified No. L3227
Method of Test for Hoor and Loop Fastener
鈎環型黏扣帶檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12649" standard !
1. If you only need this CNS12649 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12649
CNS Standard English Title Method of Test for Hoor and Loop Fastener
CNS Standard Chinese Title 鈎環型黏扣帶檢驗法
CNS Standard Classified No. L3227 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/13/1989 Confirmed date:09/06/2021
Chinese Version Pages 3
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 12649     Keyword: Method Test Hoor Loop Fastener ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)