CNS 12722 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12722
Classified No. K6971
Method of Test for U-Shaped High Density Polyethylene Bag
高密度聚乙烯背心袋檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12722" standard !
1. If you only need this CNS12722 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12722
CNS Standard English Title Method of Test for U-Shaped High Density Polyethylene Bag
CNS Standard Chinese Title 高密度聚乙烯背心袋檢驗法
CNS Standard Classified No. K6971 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/09/1990 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 2
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)