CNS 12736 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12736
Classified No. P3108
Method of Test for Paper and Paperboard by CIE Color Systems
紙及紙板之顏色試驗法(CIE表色法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12736" standard !
1. If you only need this CNS12736 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12736
CNS Standard English Title Method of Test for Paper and Paperboard by CIE Color Systems
CNS Standard Chinese Title 紙及紙板之顏色試驗法(CIE表色法)
CNS Standard Classified No. P3108 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/15/1990 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 5
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)