CNS 12915 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12915
Classified No. L3233
Method of test for fabrics
一般織物試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12915" standard !
1. If you only need this CNS12915 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12915
CNS Standard English Title Method of test for fabrics
CNS Standard Chinese Title 一般織物試驗法
CNS Standard Classified No. L3233 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/18/2010 Confirmed date:09/06/2021
Chinese Version Pages 60
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
* Order Items
* Email
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 12915     Keyword: Method test fabrics ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)