CNS 13043 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13043
Classified No. Z7230
6 mm projectiles used with low energy air guns for recreation
低動能遊戲用槍之6 mm 彈頭
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13043" standard !
1. If you only need this CNS13043 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13043
CNS Standard English Title 6 mm projectiles used with low energy air guns for recreation
CNS Standard Chinese Title 低動能遊戲用槍之6 mm 彈頭
CNS Standard Classified No. Z7230 - General & Miscellaneous
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/23/2015 Confirmed date:03/08/2021
Chinese Version Pages 5
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 13043     Keyword: 6 mm projectiles used low energy air guns recreation ...
  • Wrench, Socket-headed (Wrench Opening Ranging Form 8 to 36 mm)
  • Railway Sleeper (for 1067 mm Gauge)
  • ISO Metric Fine Screw Threads (Diameters from 70 to 300 mm and Pitch 6 mm)
  • Limits of Size and Tolerances for ISO Metric Coarse Screw Threads (Tolerance Quality:Fine,Tolerances:4H、5H and 4h)(Diameters from 1 to 68 mm and Pitches 0.25 to 6 mm)
  • Microfilming of technical drawings and other drawings office documents - Part 6:Quality criteria and control of systems for enlargements from 35 mm microfilm
  • Limits of Sizes and Tolerances for ISO Metric Fine Screw Threads (Tolerance Quality: Fine,Tolerances: 4H、5H and 4h)(Diameters from 1 to 300mm and Pitches 0.2 to 6mm)
  • Hand-held motor-operated electric tools - Safety - Part 2-6: Particular requirements for hammers
  • Limits of Sizes and Tolerances for ISO Metric Coarse Screw Threads (Tolerance Quality: Coarse,Tolerances: 7H and 8g)(Diameters from 3 to 68mm and Pitches 0.5 to 6mm)
  • Method of Test for Fineness of Hydraulic Cement by the Test Sieve 0.045 mm CNS 386