CNS 13349 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13349
Classified No. P3132
Method of test for grease resistance of paper and board – Permeability test
紙及紙板抗油脂性試驗法(滲透法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13349" standard !
1. If you only need this CNS13349 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13349
CNS Standard Chinese Title 紙及紙板抗油脂性試驗法(滲透法)
CNS Standard Classified No. P3132 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/20/2010 Confirmed date:11/19/2021
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)