CNS 13418 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13418
Classified No. P3138
造紙用礦物質填料及顏料白度試驗法(45° /0°定向白度計法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13418" standard !
1. If you only need this CNS13418 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13418
CNS Standard Classified No. P3138 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/22/1994 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 3
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)