CNS 13521 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13521
Classified No. H2118
Method of Test of Sacrificial Anodes Used for Cathodic Protection
陰極防蝕用犧牲陽極性能檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13521" standard !
1. If you only need this CNS13521 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13521
CNS Standard English Title Method of Test of Sacrificial Anodes Used for Cathodic Protection
CNS Standard Chinese Title 陰極防蝕用犧牲陽極性能檢驗法
CNS Standard Classified No. H2118 - Non-ferrous Materials & Metallurgy
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/20/1995 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)