CNS 13567 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13567
Classified No. K0057
Method of Test for Sieving of Chemical Products
化學製品篩分法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13567" standard !
1. If you only need this CNS13567 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13567
CNS Standard English Title Method of Test for Sieving of Chemical Products
CNS Standard Chinese Title 化學製品篩分法
CNS Standard Classified No. K0057 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/31/1995 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 7
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 13567     Keyword: Method Test Sieving Chemical Products ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)