CNS 13872 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13872
Classified No. K61040
Method of test for polyvinyl chloride lining sheets for anti-corrosion
聚氯乙烯防蝕襯裡片檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13872" standard !
1. If you only need this CNS13872 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13872
CNS Standard English Title Method of test for polyvinyl chloride lining sheets for anti-corrosion
CNS Standard Chinese Title 聚氯乙烯防蝕襯裡片檢驗法
CNS Standard Classified No. K61040 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/01/1997 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 3
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)