CNS 13875 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13875
Classified No. K61043
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13875" standard !
1. If you only need this CNS13875 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13875
CNS Standard Classified No. K61043 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/01/1997 Confirmed date:09/04/2020
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)