CNS 13964 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13964
Classified No. A3359
鋼骨構造用噴附式防火被覆材料凝聚力及黏著力試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13964" standard !
1. If you only need this CNS13964 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13964
CNS Standard Chinese Title 鋼骨構造用噴附式防火被覆材料凝聚力及黏著力試驗法
CNS Standard Classified No. A3359 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/29/1997 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)