CNS 14186 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14186
Classified No. K61050
無填充料瀝青黏度測定法(布魯克熱力黏度計法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14186" standard !
1. If you only need this CNS14186 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14186
CNS Standard Chinese Title 無填充料瀝青黏度測定法(布魯克熱力黏度計法)
CNS Standard Classified No. K61050 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/11/1998 Confirmed date:09/04/2020
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)