CNS 14373 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14373
Classified No. N4178
捲菸檢驗法-吸菸機用語釋義及標準條件
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14373" standard !
1. If you only need this CNS14373 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14373
CNS Standard Chinese Title 捲菸檢驗法-吸菸機用語釋義及標準條件
CNS Standard Classified No. N4178 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/31/1999 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 11
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)