CNS 14444 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14444
Classified No. M3206
Method of test for water absorption of slate
板岩吸水率試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14444" standard !
1. If you only need this CNS14444 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14444
CNS Standard English Title Method of test for water absorption of slate
CNS Standard Chinese Title 板岩吸水率試驗法
CNS Standard Classified No. M3206 - Mining
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/29/2000 Confirmed date:03/28/2017
Chinese Version Pages 2
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 14444     Keyword: Method test water absorption slate ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)