CNS 14475 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14475
Classified No. K61066
Method of test for estimation of net heat of combustion of aviation fuels
航空燃油淨燃燒熱計算法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14475" standard !
1. If you only need this CNS14475 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14475
CNS Standard English Title Method of test for estimation of net heat of combustion of aviation fuels
CNS Standard Chinese Title 航空燃油淨燃燒熱計算法
CNS Standard Classified No. K61066 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/24/2000 Confirmed date:09/04/2020
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)