CNS 14669 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14669
Classified No. K61087
Method of test for acidity in aviation turbine fuel
航空燃油酸價試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14669" standard !
1. If you only need this CNS14669 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14669
CNS Standard English Title Method of test for acidity in aviation turbine fuel
CNS Standard Chinese Title 航空燃油酸價試驗法
CNS Standard Classified No. K61087 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/07/2002 Confirmed date:09/04/2020
Chinese Version Pages 7
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 14669     Keyword: Method test acidity aviation turbine fuel ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)