CNS 14730 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14730
Classified No. O2063
Method of test for preservative retention of treated wood
防腐處理木材之防腐劑吸收量測定法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14730" standard !
1. If you only need this CNS14730 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14730
CNS Standard English Title Method of test for preservative retention of treated wood
CNS Standard Chinese Title 防腐處理木材之防腐劑吸收量測定法
CNS Standard Classified No. O2063 - Wood Industry
CNS Standard Status Current; Latest date:09/08/2022
Chinese Version Pages 38
English Version Translate after your order
Translation Time About 5-20 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)