CNS 14758 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14758
Classified No. N6369
Method of test for residual dioxins and dioxin-like PCBs in foods
食品中戴奧辛及多氯聯苯殘留量檢驗方法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14758" standard !
1. If you only need this CNS14758 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14758
CNS Standard English Title Method of test for residual dioxins and dioxin-like PCBs in foods
CNS Standard Chinese Title 食品中戴奧辛及多氯聯苯殘留量檢驗方法
CNS Standard Classified No. N6369 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/29/2003 Confirmed date:08/04/2021
Chinese Version Pages 18
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)