CNS 14836 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14836
Classified No. N6374
Method of test for Lycopene in food
食品中茄紅素含量檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14836" standard !
1. If you only need this CNS14836 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14836
CNS Standard English Title Method of test for Lycopene in food
CNS Standard Chinese Title 食品中茄紅素含量檢驗法
CNS Standard Classified No. N6374 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/06/2004 Confirmed date:12/10/2018
Chinese Version Pages 3
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 14836     Keyword: Method test Lycopene food ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)