CNS 14858 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14858
Classified No. C6425
單燈頭及雙燈頭螢光燈之電子式安定器電磁發射測試方法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14858" standard !
1. If you only need this CNS14858 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14858
CNS Standard Classified No. C6425 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/27/2004 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 10
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)