CNS 14949 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14949
Classified No. K61121
汽油組成分測定法(高解析毛細管柱氣相層析法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14949" standard !
1. If you only need this CNS14949 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14949
CNS Standard Chinese Title 汽油組成分測定法(高解析毛細管柱氣相層析法)
CNS Standard Classified No. K61121 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/26/2005 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 103
English Version Translate after your order
Translation Time About 5-20 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)