CNS 15461 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15461
Classified No. K61176
汽、柴油硫含量單色波長分散式X射線螢光試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15461" standard !
1. If you only need this CNS15461 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15461
CNS Standard Chinese Title 汽、柴油硫含量單色波長分散式X射線螢光試驗法
CNS Standard Classified No. K61176 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/16/2011 Confirmed date:09/06/2021
Chinese Version Pages 13
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)