CNS 15477 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15477
Classified No. A3430
Method of test for moisture or volatile distillates in bituminous paving mixtures
瀝青鋪面混合料中水分或揮發性蒸餾液試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15477" standard !
1. If you only need this CNS15477 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15477
CNS Standard Chinese Title 瀝青鋪面混合料中水分或揮發性蒸餾液試驗法
CNS Standard Classified No. A3430 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/26/2011 Confirmed date:12/07/2021
Chinese Version Pages 9
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)