CNS 15685 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15685
Classified No. R3217
Method of test for grain size of coated abrasive microgrits (P240-P2500)
砂紙、砂布用細粒磨料粒度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15685" standard !
1. If you only need this CNS15685 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15685
CNS Standard English Title Method of test for grain size of coated abrasive microgrits (P240-P2500)
CNS Standard Chinese Title 砂紙、砂布用細粒磨料粒度試驗法
CNS Standard Classified No. R3217 - Ceramic Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/30/2013 Confirmed date:04/10/2019
Chinese Version Pages 14
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)