CNS 15881 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15881
Classified No. K61232
中質蒸餾燃油氧化穩定性試驗法-小型快速氧化測試(RSSOT)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15881" standard !
1. If you only need this CNS15881 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15881
CNS Standard Classified No. K61232 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/14/2016 Confirmed date:09/06/2021
Chinese Version Pages 10
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)