CNS 16109 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS16109
Classified No. C6468
有機與染料敏化太陽能電池- 電流-電壓性能量測試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 16109" standard !
1. If you only need this CNS16109 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 16109
CNS Standard Chinese Title 有機與染料敏化太陽能電池- 電流-電壓性能量測試驗法
CNS Standard Classified No. C6468 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/30/2019
Chinese Version Pages 14
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)