CNS 10037 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10037
Classified No. Z6063
Method of Test for Particle-Size Distribution of Space-Insecticide Aerosol
空間殺蟲劑噴霧粒子大小分布之試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10037" standard !
1. If you only need this CNS10037 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10037
CNS Standard Chinese Title 空間殺蟲劑噴霧粒子大小分布之試驗法
CNS Standard Classified No. Z6063 - Physical Distribution & Packaging
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:02/11/1983 Confirmed date:07/02/2018
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)