CNS 10091 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10091
Classified No. K6756
Method of test for ductility of bitumen/asphalt
瀝青/柏油延性試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10091" standard !
1. If you only need this CNS10091 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10091
CNS Standard English Title Method of test for ductility of bitumen/asphalt
CNS Standard Chinese Title 瀝青/柏油延性試驗法
CNS Standard Classified No. K6756 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/05/2019
Chinese Version Pages 8
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10091     Keyword: Method test ductility bitumen asphalt ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)