CNS 10223 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10223
Classified No. B7243
Method of Test for Accuracy of Routers
花鉋機精度檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10223" standard !
1. If you only need this CNS10223 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10223
CNS Standard English Title Method of Test for Accuracy of Routers
CNS Standard Chinese Title 花鉋機精度檢驗法
CNS Standard Classified No. B7243 - Mechanical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/22/1994 Confirmed date:07/27/2017
Chinese Version Pages 2
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10223     Keyword: Method Test Accuracy Routers ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)