CNS 10351 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10351
Classified No. K6778
Method of Test for Synthetic Rubber Sbr
苯乙烯丁二烯合成橡膠檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10351" standard !
1. If you only need this CNS10351 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10351
CNS Standard English Title Method of Test for Synthetic Rubber Sbr
CNS Standard Chinese Title 苯乙烯丁二烯合成橡膠檢驗法
CNS Standard Classified No. K6778 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/13/1983 Confirmed date:03/28/2017
Chinese Version Pages 6
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10351     Keyword: Method Test Synthetic Rubber Sbr ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)