CNS 10352 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10352
Classified No. K6779
Method of Test for Pigments
顏料檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10352" standard !
1. If you only need this CNS10352 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10352
CNS Standard English Title Method of Test for Pigments
CNS Standard Chinese Title 顏料檢驗法
CNS Standard Classified No. K6779 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/13/1983 Confirmed date:12/07/2021
Chinese Version Pages 7
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10352     Keyword: Method Test Pigments ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)