CNS 10459 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10459
Classified No. K6798
Method of test for float test for bitumen
瀝青漂浮試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10459" standard !
1. If you only need this CNS10459 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10459
CNS Standard English Title Method of test for float test for bitumen
CNS Standard Chinese Title 瀝青漂浮試驗法
CNS Standard Classified No. K6798 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/07/2018
Chinese Version Pages 7
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10459     Keyword: Method test float test bitumen ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)