CNS 10780 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10780
Classified No. Z3025
Method of Test for Lighting for Traffic Route
道路路面亮度測定法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10780" standard !
1. If you only need this CNS10780 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10780
CNS Standard English Title Method of Test for Lighting for Traffic Route
CNS Standard Chinese Title 道路路面亮度測定法
CNS Standard Classified No. Z3025 - Industry Safety
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/05/1986 Confirmed date:10/19/2017
Chinese Version Pages 1
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10780     Keyword: Method Test Lighting Traffic Route ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)