CNS 10819 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10819
Classified No. L3207
Method of Test for Synthetic Fiber Fishing Net
合成纖維漁網檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10819" standard !
1. If you only need this CNS10819 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10819
CNS Standard English Title Method of Test for Synthetic Fiber Fishing Net
CNS Standard Chinese Title 合成纖維漁網檢驗法
CNS Standard Classified No. L3207 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/14/1984 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 5
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10819     Keyword: Method Test Synthetic Fiber Fishing Net ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)