CNS 10906 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10906
Classified No. C3188
Method of Test for Luminance Ratio of Lamps
電燈泡輝度比試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10906" standard !
1. If you only need this CNS10906 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10906
CNS Standard English Title Method of Test for Luminance Ratio of Lamps
CNS Standard Chinese Title 電燈泡輝度比試驗法
CNS Standard Classified No. C3188 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/24/1994 Confirmed date:08/09/2018
Chinese Version Pages 2
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10906     Keyword: Method Test Luminance Ratio Lamps ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)