CNS 11525 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11525
Classified No. A3234
Method of test for dew condensation of windows and doors
門窗防露性能試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11525" standard !
1. If you only need this CNS11525 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11525
CNS Standard English Title Method of test for dew condensation of windows and doors
CNS Standard Chinese Title 門窗防露性能試驗法
CNS Standard Classified No. A3234 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/10/2003 Confirmed date:12/07/2021
Chinese Version Pages 7
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)