CNS 11621 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11621
Classified No. L3221
Method of Test for Nylon Tire Cord Fabric
尼龍輪胎用簾布檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11621" standard !
1. If you only need this CNS11621 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11621
CNS Standard English Title Method of Test for Nylon Tire Cord Fabric
CNS Standard Chinese Title 尼龍輪胎用簾布檢驗法
CNS Standard Classified No. L3221 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/16/1986 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 5
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11621     Keyword: Method Test Nylon Tire Cord Fabric ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)