CNS 11785 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11785
Classified No. C6273
Method of test for monitor
監視器檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11785" standard !
1. If you only need this CNS11785 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11785
CNS Standard English Title Method of test for monitor
CNS Standard Chinese Title 監視器檢驗法
CNS Standard Classified No. C6273 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/31/1997 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 13
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11785     Keyword: Method test monitor ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)