CNS 11987 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11987
Classified No. A3260
Method of Test for Components of Wire Net Fences
鋼網柵欄組件檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11987" standard !
1. If you only need this CNS11987 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11987
CNS Standard English Title Method of Test for Components of Wire Net Fences
CNS Standard Chinese Title 鋼網柵欄組件檢驗法
CNS Standard Classified No. A3260 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/14/1991 Confirmed date:12/07/2021
Chinese Version Pages 4
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11987     Keyword: Method Test Components Wire Net Fences ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)