CNS 12626 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12626
Classified No. D3186
Method of Test for Electronic Taximeter
電子式汽車計費表檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12626" standard !
1. If you only need this CNS12626 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12626
CNS Standard English Title Method of Test for Electronic Taximeter
CNS Standard Chinese Title 電子式汽車計費表檢驗法
CNS Standard Classified No. D3186 - Automotive & Aircraft Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/28/1992 Confirmed date:09/11/2019
Chinese Version Pages 16
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
* Order Items
* Email
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 12626     Keyword: Method Test Electronic Taximeter ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)