CNS 13028 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13028
Classified No. N4150
Method of Test for Coated Fertilizers - Determination of Dissolution Rate
肥料檢驗法–裹覆肥料溶出率之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13028" standard !
1. If you only need this CNS13028 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13028
CNS Standard English Title Method of Test for Coated Fertilizers - Determination of Dissolution Rate
CNS Standard Chinese Title 肥料檢驗法–裹覆肥料溶出率之測定
CNS Standard Classified No. N4150 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/30/1992 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 1
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)