CNS 13146 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13146
Classified No. P3129
Method of test for water absorptiveness of paper and board after immersion in water
紙及紙板浸水吸水度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13146" standard !
1. If you only need this CNS13146 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13146
CNS Standard Chinese Title 紙及紙板浸水吸水度試驗法
CNS Standard Classified No. P3129 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/22/2009 Confirmed date:12/10/2018
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)