CNS 13441 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13441
Classified No. D3197
Method of Test of Tilt Stability for Automobiles
汽車傾斜穩定度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13441" standard !
1. If you only need this CNS13441 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13441
CNS Standard English Title Method of Test of Tilt Stability for Automobiles
CNS Standard Chinese Title 汽車傾斜穩定度試驗法
CNS Standard Classified No. D3197 - Automotive & Aircraft Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/02/1994 Confirmed date:09/11/2019
Chinese Version Pages 1
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 13441     Keyword: Method Test Tilt Stability Automobiles ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)