CNS 13482 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13482
Classified No. A3345
Method of Test for Effects of Temperatures on Stability of Geotextiles
地工織物溫度穩定性試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13482" standard !
1. If you only need this CNS13482 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13482
CNS Standard English Title Method of Test for Effects of Temperatures on Stability of Geotextiles
CNS Standard Chinese Title 地工織物溫度穩定性試驗法
CNS Standard Classified No. A3345 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/26/1995 Confirmed date:12/07/2021
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)