CNS 13569 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13569
Classified No. N4172
Method of Test for Grains - α- Amylase Activity
穀類檢驗法–α澱粉酶(澱粉液化酶)活性
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13569" standard !
1. If you only need this CNS13569 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13569
CNS Standard English Title Method of Test for Grains - α- Amylase Activity
CNS Standard Chinese Title 穀類檢驗法–α澱粉酶(澱粉液化酶)活性
CNS Standard Classified No. N4172 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/31/1995 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 3
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 13569     Keyword: Method Test Grains α Amylase Activity ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)