CNS 13876 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13876
Classified No. K61044
Method of test for swelling of lubricants on synthetic rubbers
潤滑油脂之合成橡膠膨脹性試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13876" standard !
1. If you only need this CNS13876 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13876
CNS Standard English Title Method of test for swelling of lubricants on synthetic rubbers
CNS Standard Chinese Title 潤滑油脂之合成橡膠膨脹性試驗法
CNS Standard Classified No. K61044 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/01/1997 Confirmed date:09/04/2020
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)