CNS 14249 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14249
Classified No. K61055
Method of test for kinematic viscosity of asphalts
柏油動黏度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14249" standard !
1. If you only need this CNS14249 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14249
CNS Standard English Title Method of test for kinematic viscosity of asphalts
CNS Standard Chinese Title 柏油動黏度試驗法
CNS Standard Classified No. K61055 - Chemical Industry
CNS Standard Status Current; Latest date:08/08/2022
Chinese Version Pages 20
English Version Translate after your order
Translation Time About 5-20 Work Days
* Order Items
* Email
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 14249     Keyword: Method test kinematic viscosity asphalts ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)