CNS 14375 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14375
Classified No. N4180
捲菸檢驗法-煙流凝集物中尼古丁之測定(氣相層析法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14375" standard !
1. If you only need this CNS14375 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14375
CNS Standard Chinese Title 捲菸檢驗法-煙流凝集物中尼古丁之測定(氣相層析法)
CNS Standard Classified No. N4180 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/31/1999 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)